Flott innsats av skiskytterne på Snauhaug

Flott innsats av skiskytterne på Snauhaug

Posted by Stein Bollum, With 0 Comments, Category: Nyheter, Skiskyting,

Fem av klubbens unge skiskyttere viste seg frem under helgens renn på Snauhaug. Lørdag gikk Henrik Østerhus, Martin Olstad og Lars Petter Fremstad i klasse nybegynner 11 år og eldre. I denne klassen skytes det på store blinker, og alle gutta gjorde gode løp som endte med henholdsvis 1., 4. og 5.plass.  http://www.oa.no/sport/article7157692.ecei

Søndag var det Sondre Røyne Valle og Sune Raknes Sogstad. som prøvde seg under KM normal. Begge forsøkte seg på små blinker, med positive resultater. Sondre ble nr.2 i gutter 11 år, med bare 3 bom, mens Sune ble nr. 5 i klasse 12 år med 5 bom.

Dette var første gang gutta gikk kretsrenn, så dette var VELDIG BRA!